Jeżeli została Ci powierzona rola druhny, nasza rada brzmi - angażuj się tak, jak sama byś tego oczekiwała od swojej przyjaciółki.

 

 

 

 

 

21Każda kobieta, która choć raz była świadkową, doskonale wie, że to nie tylko duży zaszczyt, ale przede wszystkim obowiązki na poszczególnych etapach przygotowań ślubnych.

 

Pomoc świadkowej jest nieoceniona w przypadku ślubów bez zatrudnionego konsultanta, przejmuje ona bowiem niektóre jego zadania. Oto najważniejsze z nich:

 

1. Bądź na bieżąco !

Jeśli poniekąd pełnisz rolę konsultanta, powinnaś otrzymać harmonogram przygotowań – szczególnie tych które mają się odbyć w dniu ślubu jak np. makijaż czy fryzura. Jako, że Panna Młoda liczy na Twoje wsparcie, powinnaś być dyspozycyjna, by w razie potrzeby móc zastąpić ją np. na spotkaniu z podwykonawcą i dogadać szczegóły.

 

22

2. Wspieraj w osiągnięciu ślubnych postanowień.

Sama zapewne wiesz, że czasem przydałby się mały motywator siedzący na ramieniu, który wpierałby w chwilach „nie chce mi się” albo „nie mam czasu”. Przyjmij rolę takiego motywatora, a może nawet zaproponuj wspólne wychodzenie do kosmetyczki, żeby przygotować zawczasu pięknie wyglądającą skórę. A może Twoja przyjaciółka chce zgubić parę zbędnych kilogramów? Zaproponuj wspólne ćwiczenia – Ty i Twoje ciało na pewno na tym skorzystacie.

 

 

 

233. Przejmij ster wieczoru panieńskiego.

Nie każda Panna Młoda lubi szaleć w klubie. To Ty znasz ją najlepiej i wiesz co będzie dla niej najodpowiedniejsze. Zadbaj by poczuła się wyluzowana i mogła na chwilę zapomnieć o przedślubnym stresie. Duża dawka śmiechu wskazana.

 

 

 

 

 

244. Zadbaj o kolorowe śniadanko !

Posiłek to prawdopodobnie ostania rzecz o jakiej myśli Panna Młoda w dniu ślubu. Wszystko inne jest ważniejsze – paznokcie, czuwanie nad pięknie wiszącą już suknią, analizowanie tysiąca pozycji z listy do zrobienia, w końcu obawy jak będzie wyglądać w efekcie końcowym.

Wyrwij ją z tego weselnego szaleństwa! Przygotuj dla niej pełnowartościowe, ale lekkie śniadanie. Usiądźcie choć na moment i pogadajcie. W końcu już za chwilę Twoja przyjaciółka spełni marzenie i wyjdzie za mąż.

 

 

Pomoc przy zakładaniu sukni5. Pomóż założyć suknię.

Koniec końców zazwyczaj znajdzie się więcej rąk do pomocy, np. jej mama, ale bądź przy niej i pokaż, że Tobie również zależy by wszystko leżało jak należy, a ona wyglądała jak najpiękniej.

 

 

 

 

Obrączki6. Bądź aniołem stróżem obrączek.

Zazwyczaj zadanie te powierzane jest świadkowi, ale tak to też bywa, że i oni tracą głowę. Zadzwoń, upewnij się czy obrączki zostały na pewno zabrane. Nie chcecie przecież przykrych niespodzianek, a zdarzają się one nie tylko na filmach.

 

 

 

 

Poprawianie sukni7. Nie odstępuj na krok.

Choć brzmi to trochę nachalnie, chodzi o pomoc w wyjściach do toalety. W większości przypadków suknia jest tak obfita, że nie sposób sobie poradzić samej.

 

 

 

 

 

Kosmetyczka8. Zawsze miej pod ręką swoje ślubne SOS.

Przygotuj sobie wcześniej rozwiązania do wszelkich kryzysowych sytuacji. Spakuj wszystko co tylko przyjdzie ci do głowy np. tabletki od bólu głowy, zapasowe rajstopy czy igła z nitką.

 

 

 

 

Białe wino9. Bądź alkoholowym patrolem.

Czuwaj nad tym by Pani Młoda ani reszta druhn nie przesadziły z alkoholem. Z pewnością tego dnia otrzymają wiele propozycji wspólnych toastów – bądź ich rozsądkiem

 

 

 

 

Bukiet róż10. Upewnij się, że apartament na noc jest przygotowany.

Zadbaj również o romantyczne atrakcje dla pary nowożeńców.

 

 

 

 

 

Napis more space11. Chroń pannę młodą.

Jeżeli wśród gości znajduje się ktoś kto działa na nią jak czerwona płachta na byka, zadbaj aby trzymać ją od niej z daleka.

Dogadajcie się w kwestii obowiązków na długo przed tym wielkim dniem, żeby nie było wszelkich nieporozumień. Jeżeli sama bierzesz niedługo ślub, wyślij to swojej świadkowej!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Wedding World
Wykonanie storny: PROPERART
FORMULARZ